Poznaj czyj to numer

Telefony komórkowe pojawiły się na rynku już mnóstwo miesięcy wstecz, a mimo tego wciąż są najpopularniejszymi urządzeniami. Ludzie telefonują z nich praktycznie bez przerwy, aby skontaktować się ze znajomymi, przesłać do nich wiadomość albo usłyszeć czyiś ton głosu. Niestety, nawet te niezwykłe komórki mogą być nierzadko jakimś zagrożeniem, bo z nich korzystają także oszuści i naciągacze. To oni dzwonią z obcych numerów, jakie mimo wszystko można dość szybko rozpoznać.

Bez wątpienia najłatwiej byłoby zatelefonować pod wybrany numer, jednak zwykle taki krok nie jest zbyt efektywny. Jeżeli on się nie sprawdza, bo dana osoba nie odbiera, trzeba w inny sposób sprawdzić, do kogo należy ten numer. Czasem wystarczy więc wpisać numer telefonu do wyszukiwarki internetowej i wejść potem na różnorodne portale, aby odkryć rozmówcę. Są już nawet specjalne strony wirtualne, które mieszczą w sobie praktycznie wszystkie podejrzane numery, piszą o nich oraz wystawiają im oceny. Internauta powinien z tych stron skorzystać, a także samodzielnie stworzyć opinię o wybranym numerze. A jeżeli jednak taka strona nie pomoże danej osobie, a ją wciąż będą martwić głuche telefony, w każdej chwili może ona zgłosić się na komendę. W skrajnych momentach na pewno powinno się tak zadziałać, aby dowiedzieć się, co to za numer dzwonił oraz poznać dane osobowe obcego rozmówcy. Nękające telefony nie są przecież niczym dobrym, więc trzeba z nimi walczyć.

W obecnych latach praktycznie każdą sprawę można już spokojnie załatwić. Choćby teoretycznie nieznane numery da się błyskawicznie odkryć, by ocenić, czy będą one na pewno bezpieczne. W takim celu należy odwiedzić odpowiednią witrynę wirtualną, zadzwonić pod konkretny numer lub skontaktować się z komendą.

Jak wyszukać nr telefonu który do mnie telefonował?

Słyszysz znany ci dzwonek twojego telefonu komórkowego, lecisz do aparatu, odbierasz, a odzywa się martwa cisza. Myślisz, iż ktoś się pomylił, ale dziwny numer dzwoni po raz drugi, a sprawa zaczyna się potem ponawiać, a Ty zastanawiasz się jak sprawdzić czyj to numer. Te epizody powinny cię zaniepokoić chociażby tak, byś odnalazł nękający cię numer. Zrobisz to bardzo prędko i nietrudno.

Na początku połącz się z siecią, a potem wkrocz do internetowego świata, bo to właśnie z sieci będziesz zmuszony skorzystać. Odnajdź witrynę wirtualną zajmującą się wyszukiwaniem oraz opisywaniem numerów telefonów, a następnie spojrzyj na nią, sprawdzając, jak można ją przetestować. Niezwykle szybko dowiesz się wtedy, jak wyszukać telefon który do mnie dzwonił, więc zadziałasz tak jak należy. Wpiszesz dzwoniący do ciebie numer telefonu do właściwej komórki zaznaczonej na stronie, a następnie w odpowiedzi otrzymasz dane dotyczące posiadacza wybranego numeru. Pewne spośród nich są pisane przez samych właścicieli portali, a inne przez zwykłych ludzi, którzy otrzymywali podobne, głuche telefony. Wysłuchaj ich, a odkryjesz swojego natręta.

Stron skupiających różne numery komórek jest bardzo wiele, także będziesz mógł automatycznie zrobić użytek z paru z nich, aby zdobyć jak największą ilość danych. Przestudiuj je i sam wywnioskuj, do jakiej osoby należy numer, jaki wciąż do ciebie telefonuje.